Bentley Azure T: aristokrat se chystá do Los Angeles

Britská aristokracie se pomalu loučí se starými klasickými modely Bentley. Světu se už představily modely Brooklands a Arnage Final Series. Mohutné vozy nabyté luxusem ale ještě neřekly své poslední sbohem. Na autoshow v Los Angeles se chystá kabriolet Bentley Azure T. Tak si připravte své nadité peněženky!

Vydáno: 13.11.2008

Bentley Azure T je stoprocentně věrný tvarům značky, které se za poslední desítky let vůbec nezměnily. Stačí jedna fotografie interiéru a je nám jasné, že na tenhle parádní kousek padlo snad celé stádo britských krav a půlka Sherwoodu. Tolik kůže a dřeva jsme snad ještě nikde pohromadě neviděli.

Exteriér se samozřejmě nese také v honosném duchu. Pokochejte se 20 palcovými koly s pěti loukotěmi, tmavou maskou chladiče a otvory od chlazení brzd po stranách ve stylu „Le Mans“.

Pod kapotou se skrývá stejný technologický skvost, jako v případě Brooklands a Arnage Final Series. Jde tedy o vidlicový osmiválec V8 s objemem 6,33 litru, který produkuje rovných 500 koní.

Nedivte se proto, že tento kabriolet vážící přes 2,5 tuny vytáhne na stovku za pouhých 5,2 sekundy. Maximální rychlost je 288 km/h. O ceně tohoto hotelu Intercontinental na kolech se samozřejmě taktně mlčí.

Text: Redakce
Foto: Bentley

Galerie