Bentley Arnage TDI: aristokrat dostane naftový V12 od Audi

Britský výrobce luxusních aut Bentley se rozhodl jít neprobádanou cestou a zariskovat krokem, který by od konzervativní prestižní automobilky čekal málokdo. Nová generace modelu tradičních tvarů Arnage dostane naftový motor. O dieselu se spekulovalo už delší dobu, ale nyní je, jak se zdá, rozhodnuto: nový model budete moci koupit i jako Bentley Arnage V12 TDI.


Vydáno: 16.3.2009

Na fotografiích pod článkem vidíte poslední sérii vozu Bentley Arnage Final Series, která po deseti létech prodeje završuje tuto etapu motoristické legendy. Současně s odchodem tohoto modelu ale přijde na svět nová generace, pod jejíž kapotou se pravděpodobně objeví diesel s magickou nálepkou TDI.

Naftový motor, který se objeví pod kapotou britského aristokrata Bentley Arnage, by měl být mohutný dvanáctiválec V12 TDI, který známe z Audi Q7. Ten nabízí velmi slušný výkon 500 koní (373 kW), což by i pro prestižní limuzínu mohlo stačit.

Otázkou je, nakolik tento krok prospěje životnímu prostředí, což bude dozajista důvod, kterým bude zařazení naftového motoru do nabídky opodstatněno. Pod kapotou Audi Q7 jsme dosáhli průměrné spotřeby 16 l/100 km a neočekáváme, že u velké limuzíny by mohl být tento údaj výrazně nižší.

Text: Redakce
Foto: Bentley

Galerie