Avus Audi A5 Coupe Matte Black: černočerná tma

Ladičská firma Avus Performance dala svému poslednímu výtvoru jednoduchý a výstižný název: A5 Coupe Matte Black. Podle názvu je jasné, na co se úpravce soustředil nejvíce – samozřejmě na vzhled, jehož jedinečnost podtrhl elegantním a zároveň tajemným matně černým lakováním, které uchvátí na pohled.

Vydáno: 12.5.2009

Naší prohlídku Avusu A5 Coupe ale začněme pod kapotou. Většinu pravověrných tunerů příliš neuchvátí známý naftový šestiválec TDI, který ve svém továrním provedení poskytuje slušný výkon 235 koní (175 kW) a točivý moment 500 Nm. Avus ji sice trochu upravil, ale nárůst výkonu na 275 koní a krouťáku na 600 Nm není nic, co by nás posadilo na židli.

Co už vypadá zajímavěji jsou úpravy, které vedou k lepším jízdním vlastnostem. A5 Coupe Matte Black tak dostala sadu tužších pružin a nových tlumičů s proměnným tlakem, které doplnily ještě litá kola s průměrem 21 palců. Jejich barva pochopitelně koresponduje se zbytkem auta, jsou tedy vyvedeny v matně černém laku.

A přes kola se dostáváme k tomu nejzajímavějšímu – tím je vzhled. Matně černý lak poprávu vstupuje do obliby majitelů dražších aut, neboť vypadá elegantně a tajemně a dodává autu punc něčeho exkluzivního. Nejinak je tomu u tohoto Audi A5 Coupe Matte Black. A ujišťujeme vás, že naživo vypadá ještě daleko lépe, než na fotografiích.

Text: Redakce
Foto: Avus Performance

Galerie