Avia chce být ekologická, zavádí nové technologie

Výrobce nákladních automobilů Avia chce být ekologický. Proto koneckonců spolupracuje s výrobcem elektrických nákladných vozů Smith, kterému dodává podvozky s kabinou pro jeho elektromobily. Kromě této spolupráce se automobilka Avia (AALM) snaží o zavádění stále kvalitnějších systémů šetrných technologií.

Vydáno: 13.5.2010

„Automobilová průmyslová výroba zatěžuje výrazným způsobem životní prostředí, proto naše společnost dlouhodobě staví na environmentálních základech,“ říká personální ředitel Avie Vít Šubert, který se má na starosti zavádění a zvyšování úrovně systému environmentálního managementu do výroby.

Nákladní automobilka Avia tak má ve své výrobní hale šetrnou lakovnou pracující s vodou ředitelnými barvami, se systémem třídění odpadu ve výrobě i administrativních budovách. Za nejdůležitější ale považuje svojí spolupráci s výrobcem elektrovozidel Smith, která se neustále rozšiřuje.

Pro optimalizaci přepravy společnosti Smith dodává AVIA Ashok Leyland Motors kabinu i povozek odděleně. V současné době společnost dodává komponenty do elektromobilů Smith ve Spojených státech amerických a do několika let se připravují tyto vozy na jízdu po celé střední Evropě.

Zdroj: TZ Avia
Foto: Avia

Galerie