Autoškola národa na ČT

UVNITŘ VIDEO: Jsou lepší řidiči muži, nebo ženy? A chovají se za volantem hůř taxikáři, řidiči kamionů, nebo motorkáři? Na takové otázky možná odpoví televizní pořad Autoškola národa, který v sobotu 28. srpna od 20.30 odvysílá Česká televize. Prověřit se mohou i diváci u obrazovek a pomocí SMS zpráv se porovnat s ostatními.

Vydáno: 3.8.2010

Televizní projekt Autoškola národa umožní divákům v přímém přenosu zjistit, jak zvládají řešit dopravní situace. „Unikátní projekt dá možnost vyzkoušet si řešení dopravních situací, zjistit a uvědomit si, jaký jsem řidič,“ řekl Pavel Buršík z agentury Aimon, která pro ČT pořad připravuje.

Dopravní situace pocházejí z reálného provozu a jsou poměrně živě animovány 3D technologií. V okamžiku, kdy bude nutné situaci správně řidičsky vyhodnotit, video se zastaví a diváci si vyberou jedno z navržených řešení. Mohou také hlasovat pomocí SMS zpráv, potom se dozví nejen správné řešení, ale také kolik by získali trestných bodů a kolik by zaplatili na pokutách. V odpovědi také dostanou informaci, jestli jsou lepší nebo horší než ostatní řidiči.

Stejné situace jako diváci budou v televizním studiu specifické skupiny řidičů: taxikáři, motorkáři, řidiči kamionů, mladí i starší řidiči. Kromě nich se v televizi objeví i známé osobnosti: Lucie Výborná, Veronika Žilková, Radoslav Brzobohatý, Ondřej Brzobohatý, Jan Čenský nebo Ivo Šmoldas. Nad projektem převzalo záštitu Ministerstvo dopravy ČR a Policie ČR.

Autoškolu národa odvysílá v sobotu 28. srpna od 20.30 kanál ČT1.

Text: Redakce
Foto: ČT

Galerie