Autosalon v Londýně 2010 byl zrušen

Londýnský autosalon, který se měl uskutečnit příští rok, byl zrušen. Nejdůležitější akce tohoto druhu v Británii bylo přijato kvůli klesající návštěvnosti, ale především kvůli klesajícímu zájmu automobilek – ty jsou kvůli současné krizi nuceny šetřit, a tedy o účast na řadě automobilových akcí nemají zájem.

Vydáno: 21.3.2009

Za zrušení autosalonu v Londýně může nejen klesající zájem veřejnosti, ale především celosvětová recese, která postihla nejvíce automobilky a ty jsou tak nuceny šetřit. Přestože jsme Londýn do našeho přehledu nejvýznamnějších autosalonů nezahrnuli (na rozdíl od Ženevy, Frankfurtu, Paříže a Lipska), byl poměrně důležitou automobilovou akcí na starém kontinentě.

V minulosti dosahoval autosalon Londýn dosti vysoké návštěvnosti, nejvyšší účast byla kolem 900 000 návštěvníků. V posledních ročnících se takový zájem už nekonal a návštěvnost klesla ke (stále slušnému) půlmilionu.

Autosalon Londýn se koná jednou za dva roky, další ročník by se tak měl odehrát v roce 2012. To, zda se uskuteční, bude zřejmě záležet na budoucí kondici automobilového průmyslu.

Text: Redakce
Foto: Motor Show London

Galerie