Auto Express odhalil detaily nového VW Pola

VW PoloTak takhle bude vypadat nové VW Polo inspirované tvary šesté generace svého dospělejšího sourozence golfa. Magazín Auto Express o něm píše, že bude větší a lépe postavený. K boji vyzve konkurenci v podobě Hondy Jazz nebo Fordu Fiesta.


 

Vydáno: 13.12.2007 

Nové Polo dostane do vínku několik zajímavých motorů. Kromě tříválcového benzínového 1.2 o výkonu 60 nebo 70 koní, se můžeme těšit také na 1.4 čtyřválec produkující 85 koní. Na vrcholu nabídky pak stojí 1.2 super-turbo se 105 koňmi pod kapotou, které s minivozem už pěkně zatočí.

VW myslel i na tradiční zastánce nafty. Pro ně má připraven common-railový 1.6 TDI v rozmezí 75. 90 a 105 koní. Protože jdou v Německu s dobou, bude se Polo dodávat i v provedení Bluemotion s 1.4 litrovým dieselem o výkonu 80 koní, píše auto Express.

Zajímavé je, že kromě tradiční manuální převodovky, se poprvé v historii Pola objeví v také robotizovaní DSG převodovka.

Produkce nového Polastartuje v polovině roku 2009. Podle informací magazínu Auto Express by se ceny neměly příliš lišit od současného modelu Pola.

Text: Redakce
Foto: Auto Express

VW Polo

Galerie