Audi TT RS Roadster se představí v Lipsku

Uvnitř video: Včera jsme psali o tom, jak je nutné snižovat výkony vozů a hlavně jejich cenu. Audi TT Roadster s motorem 1.8 TFSI ale půjde zatím jenom do Velké Británie. Evropští zákazníci se mohou těšit na něco lepšího. Audi už brzy představí poněkud silnější provedení svého roadsteru.


Vydáno: 26.3.2009

Vůbec poprvé se světu ukáže Audi TT RS Roadster. Pod kapotou tohoto modelu je místo včera probírané čtyřválcové jedna-osmičky pětiválcový motor vybavený přímým vstřikem a jak jinak než přeplňovaný. Maximální výkon činí příjemných 340 koní (250 kW).

O vrcholu točivého momentu tisková zpráva nehovoří. Zajímavým údajem ovšem je zrychlení 0 – 100 km/h. Audi TT RS Roadster zvládne tuto disciplínu za 4,7 s. Spotřeba by se v kombinovaném provozu měla pohybovat kolem hodnoty 9,5 l / 100 km.

Automobil využívá stálý pohon všech kol, podvozek upravený tak, aby zvládnul silný motor a  vysoce účinné brzdy. Základem celého vozu je velmi lehký prostorový rám (ASF) využívající primárně hliníkové slitiny. Zatím ještě neznáme některé další údaje, ale už teď je jisté, že Audi TT RS Roadster se zařadí ke špičce daného segmentu.

Spolu s ním se v Lipsku představí také modely A5 a S5 Cabrio, A4 allroad quattro, R8 5.2 FSI quattro. Vše najdete v době od 28.3 do 5.4 v hale č. 1.

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie