Audi Sportback concept: nové kupé se představilo v Detroitu

Karoserie čtyřdvéřoeřových kupé je v módě. Porsche Panamera, Mercedes-Benz CLS nebo v našem testu velmi chválený Passat CC, ti všichni jsou atraktivní, přitažliví a navíc zaplňují jakousi mezeru na trhu. Svůj chystaný příspěvek do této kategorie představilo na autosalonu v Detroitu také Audi.

Vydáno: 14.1.2009

Svým designem vychází Audi Sportback concept ze současných modelů značky. Přídi tak dominuje rozměrná maska chladiče a světlomety tvarované tak, jak je u Audi v posledních letech zvykem. Koncept ovšem plně využívá technologii LED diod. Zadní část je úplně jiná. Převládají zde hrany, což jí ovšem vůbec neubírá na atraktivitě. Koncept po stránce designu vypadá velmi k světu. Doufejme tedy, že žádné výrazné změny už provedeny nebudou.

Vůz má na délku 4,95 metru, široký je 1,93 m a vysoký 1,4 metru. Všichni, kdo si představují pod kapotou (stejně jako já) nějaký řádně přeplňovaný benzinový motor mají smůlu. Sportback concept je osazen třílitrovým šestiválcem ovšem s označením TDI clean diesel. Údajně splní limity EURO 6. Maximální výkon tohoto šestiválce činí 165 kW (225k) a 550 Nm. Na stokilometrovou rychlost se dostane za méně než 7 sekund a maximální rychlost je 245 km/h. Spotřeba je zřejmě v současnosti velmi důležitý údaj, výrobce slibuje krásných 5,9 l / 100 km v kombinovaném provozu.

S dieselovým motorem spolupracuje samočinná sedmistupňová převodovka S tronic a pohon všech kol quattro. Jejich velikost je 21“, za nimi jsou umístěny keramické brzdy průměru 380 mm, respektive 356 mm vzadu.  

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie