Audi S5 Sportback: další novinka pro Frankfurt

Nový přírůstek do rodiny vozů značky Audi nese název A5 Sportback. Pro milovníky rychlé jízdy máme dobrou zprávu. Německá automobilka totiž nezůstane u sériových verzí nového modelu, k dispozici bude také sportovně laděné provedení S5. Svou premiéru si tento vůz odbude kde jinde než ve Frankfurtu.


Vydáno: 31.8.2009

Sportovně laděné Audi S5 Sportback využívá techniku z modelu S4. S o číslo menším automobilem sdílí motor 3.0 V6 TSI o výkonu 333 koní a maximu točivého momentu 440 Nm v rozmezí od 2900 do 5300 ot./min. Stovku zvládne „es pětka“ za 5,4 s, maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Řidič se může těšit na sedmistupňovou dvouspojkovou převodovku S Tronic a pohon všech kol Quattro.

Exteriér dostal typické úpravy pro automobily nesoucí písmenko “S“ (maska chladiče, prahové nástavce, spoiler atd.). Standardem jsou osmnácti palcová kola obutá do pneumatik o rozměru 245/40. Zkrátka nepřišel ani interiér, jemuž dominuje tříramenný sportovní volant a sedačky potažené prvotřídní kůží Nappa. Do prodeje se dostane Audi S5 Sportback na jaře příštího roku.  

 

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie