Audi S4 sedan a Avant: 333 koní pro zábavu

Na autosalonu v Paříži se představí nová generace Audi S4, tvary navazující na nejnovější model A4. Pod kapotou tohoto sportovního derivátu tluče přeplňovaný šestiválec V6 3.0 TFSI. Na kola nové S4 dokáže napumpovat 333 koní a 440 Nm točivého momentu.

Vydáno: 23.9.2008

Na výběr bude ze dvou převodovek. Buď si můžete zvolit klasický 6rychlostní manuál, nebo je k dispozici i zcela nová 7stupňová převodovka S-Tronic s dvojspojkovým řazením.

Audi S4 ve verzi sedan tak zvládne pokořit stovku za 5,1 sekundy, přičemž prodloužená verze Avant dokáže totéž jen o jednu desetinu vteřiny pomaleji.

Velmi zajímavé je také pružné zrychlení. Podle automobilky S4 zvládne vyrazit z 80 na 120 km/h za 4,4 sekundy. Podle propočtů Ingolstadtu je kombinovaná spotřeba u sedanu 9,7 litru na 100 km, u Avantu o dvě desetiny více.

Systém quattro, stejně jako u dalších nejnovějších modelů značky, je schopen přenášet 40 procent síly na přední kola a zbylých 60 procent na zadní nápravu.

Modely S od Audi se vždy vyznačovali agresivnějším vzhledem, než jejich standardní předobraz. Totéž platí pro S4, která dostala výraznější přední linie. Ani záď nezůstala ušetřena změnám. Velkou parádu udělají 18″ kola. Uvnitř se zase můžeme těšit na sportovní volant i sedadla.

Audi S4 se dostanou na evropský trh v březnu příštího roku. Cena by se neměla příliš lišit od předešlé S4.

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie