Audi Q8: blíží se ještě větší SUV, než Q7

Chystá se velká válka prémiových SUV. Volkswagen zbrojí na své hlavní konkurenty a připravuje luxusní SUV Audi Q8, které se zařadí na vrchol nabídky, nad nové Audi Q7 – bude větší, dražší, rychlejší a ještě luxusnější.

 

Vydáno: 21.1.2015

Značka Audi se svým novým vrcholným SUV chce přijít proto, aby dokázala odpovědět svým hlavním rivalům: BMW, které připravuje velké SUV X7 pro rok 2016, a Mercedesu, který chystá SUV se značkou Maybach. A nezapomeňme, že své velké terénní modely připravují také aristokratické automobilky Bentley a Rolls-Royce.

Kdy Audi Q8 dorazí na trh ještě přesně nevíme, ale je jisté, že s ním Audi nebude chtít příliš otálet. Nejčastěji se mluví o roku 2017, což zní logicky, pokud se chce postavit soupeřům co nejdříve. Ale samozřejmě to nemusí stihnout, takže může dojít na rok 2018 nebo 2019.

V modelové nabídce značky se nová Q8 postaví i nad velkou Audi Q7, která se v nové generaci o kousek zmenší. Tím ale modelová ofenziva Audi neskončí. Během příších pěti let představí dalších deset modelů (včetně Audi Q8) a chce prodávát nejvíc prémiových aut ze všech svých konkurentů.

Text: Redakce
Foto: Archiv

Galerie