Audi Q7: facelift přinesl decentní úpravy, zlepšila se i spotřeba

Audi Q7 vyjelo na silnice před třemi roky. A proto nastal čas, aby díky decentnímu faceliftu trochu prokouklo. Přináší nové prvky extriéru i interiéru. V Audi ale zdokonalili také své motory. Nově by například Audi Q7 3.0 TDI quattro mělo spotřebovat v průměru jen 9,1 litru nafty na 100 km.


Vydáno: 16.4.2009

Příď Audi Q7 teď zdobí nově navržená maska chladiče Singleframe a přepracovány byly rovněž nárazníky s integrovanými ochrannými kryty spodní části vozu. Upravené zadní výklopné víko je stejně jako kapota a blatníky vyrobeno z lehkého hliníku. U sériově dodávaných pozmněných xenonových světlometů zajišťují funkce denních světlometů a směrových svítilen diody LED.

Rovněž v interiéru došlo k celé řadě drobných změn. Nové jsou například sdružené přístroje s kovovými rámečky. Nepřímé osvětlení je ve dveřích a nové ozdobné prvky na přístrojové desce a ovládacích prvcích zpříjemňují cestujícím pobyt na palubě.

Inovované Audi Q7 přichází na trh s šesti výkonnými a velmi hospodárnými motory s přímým vstřikováním, z nichž jsou dva zážehové a čtyři vznětové. Nechybí mezi nimi ani Audi Q7 V12 TDI, nejvýkonnější SUV se vznětovým motorem na světě. Ve všech případech je hnací síla přenášena na všechna kola prostřednictvím šestistupňové samočinné převodovky tiptronic a systému quattro, který při rozdělování točivého momentu mírně upřednostňuje zadní nápravu. Spotřebu paliva snižuje rekuperační systém, jenž přeměňuje kinetickou energii na elektrickou například během brzdění.

Audi Q7 se může pochlubit bohatou výbavou. Sériově se montují například řízení s posilovačem servotronic, dvojitá podlaha zavazadlového prostoru, komfortní automatická klimatizace a ovládací systém MMI s rádiem a přehrávačem CD. Z bohaté nabídky výbavy na přání si lze vybrat například komfortní klíček, čtyřzónovou automatickou klimatizaci nebo klimatizovaná komfortní sedadla.

Adaptivní tempomat s radarovým snímáním reguluje rychlost jízdy a odstup od vpředu jedoucího vozidla samočinným přidáváním plynu  a brzděním v rozsahu rychlostí od 30 do 200 km/h. V případě hrozícího nebezpečí varuje řidiče ve dvou krocích integrovaný systém Audi braking guard.

Při jízdě rychlostí nad 60 km/h pomáhá řidiči udržovat vůz ve svém jízdním pruhu systém Audi lane assist s kamerou, která sleduje průběh podélného značení na vozovce. Systém Audi side assist hlídá od 30 km/h bezpečnost přejezdu z jednoho jízdního pruhu do druhého. Radarová čidla totiž sledují provoz po stranách vozidla a za ním až do vzdálenosti 70 m. A nakonec parkovací asistent Audi parking system advanced usnadňuje parkování zadní kamerou a pomocnými liniemi na monitoru.

Zdroj: TZ Audi
Foto: Audi

Galerie