Audi Q5 předvede nový multimediální systém s 3D grafikou

Automobilka Audi chystá ve svém modelu kompaktního SUV Q5 představit nový multimediální systém. Připravila ho společnost Harmon/Becker Automotive Systems a bude v sobě kombinovat ovládání pro navigaci, komunikaci a zábavu. Měl by využívat i 3D technologie známého výrobce počítačových komponent NVIDIA.

Vydáno: 5.6.2008

3D zobrazení přijde vhod zejmnena při využívání navigace. GPS bude zobrazovat okolní terén v trojrozměrném prostředí, jako jsou hory, domy a podobně. Řidič tak bude mít okamžité srovnání s realitou a lépe se zorientuje.

Kromě toho se také do multimediálního systému plánuje USB konektor pro připojení iPODu a dalších MP3 přehrávačů. K dispozici bude satelitní rádio a zabudovaný telefon se slotem pro SIM kartu a připojením Bluetooth.

Audi Q5 nabídne tři motorizace, dvě naftové a jednu benzinovou. Všechny agregáty jsou přeplňované a disponují přímým vstřikováním.

Zážehový motor bude dvoulitrový čtyřválec TFSI a dosáhne výkonu 155 kW (211 koní) při točivém momentu 350 Nm. Výkon přes dvě stě koní rozjede vůz z nuly na sto za 7,2 sekundy a dosáhne k maximální rychlosti 222 km/h. Jeho průměrná spotřeba by se přitom měla pohybovat kolem 8,5 litru na sto kilometrů.

Slabší vznětový motor je dvoulitrový čtyřválec TDI common-rail s výkonem 125 kW (170 koní) a maximálním točivým momentem 350 Nm. Zrychlení z nuly na sto zvládne za 9,5 sekundy a nejvyšší rychlost, které dokáže pod kapotou Q5 dosáhnout, je 204 km/h. Za průměrnou spotřebu výrobce udává hodnotu 6,7 litru nafty na sto kilometrů.

Nejvýkonnější motor pak bude šestiválec 3,0 TDI o výkonu 176 kW (240 koní) a s točivým momentem 500 Nm, který dokáže dosáhnout z nuly na stovku za 6,5 sekundy a maximální rychlost, kterou šestiválec vyvine, bude 225 kilometrů v hodině. Přitom by si měl říct o průměrných 7,7 litrů na sto kilometrů.

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie