Audi Q5 Custom Concept: 408 koní v továrním balení

Každý rok se koncernové značky Volkswagenu sjíždí do rakouského Wörthersee, aby tam představili zajímavé koncepty. V předchozích letech to byl například Golf GTI W12 nebo Audi TT Clubsport. Letos přijde na řadu nejnovější kompaktní SUV Audi Q5 v provedení Custom Concept.


Vydáno: 20.5.2009

Audi Q5 Custom Concept je typickým továrním konceptem, který má ukázat, čím vším vás můžou v Ingolstadtu napakovat, než odjedete s novým vozem. Samozřejmě za tučný příplatek. Q5 tak dostalo nepřehlédnutelný body kit, vyztužený podvozek a úpravy interiéru s brutálním sportovním volantem, který jsme drželi v ruce na palubě Audi RS6 Avant.

Pod kapotou se odehrávají úplné orgie. Přepracovaný vidlicový šestiválec 3.0 TFSI je mnohem silnější, než ve službách nedávno testované Audi S4. Tady produkuje celých 408 koní. To znamená pro kompaktní SUV stovku za 4,4 sekundy. Škoda, že maximum je už běžných 250 km/h.

Audi A5 Custom Concept nebude jediným modelem představeným ve Wörthersee. Chystá se sem i celá řada historických Audi a také nový A1 Sportback Concept. Rozhodně se tedy máme na co těšit.

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie