Audi představí ve Frankfurtu také dva nové motory

Nejen nový rychlík S5 Sportback bude k vidění na stánku německé automobilky Audi. Svou premiéru si zde odbudou také dva nové motory. Prvním je přeplňovaný čtyřválec 1.2 TSI, který je určen pro model A3. Větší sourozenec A4 se zde představí s novým třílitrovým trubodieselem splňujícím normu Euro 6.


Vydáno: 1.9.2009

Malou jedna-dvojku najdeme pod kapotou jak třídveřového, tak pětidveřového provedení. Maximální výkon činí 105 koní a vrchol točivého momentu je 175 Nm v rozmezí od 1500 ot./min do 3500 ot./min. Stovku zvládne pětidveřový Sportback za 11,3s a maximálně se rozjede na 190 km/h. Průměrná spotřeba by se měla pohybovat mezi pěti a šesti litry na 100 km jízdy.

Nový šestiválcový turbodiesel o objemu 3,0 l se objeví v nabídce pro Audi A4. Jeho síla se přenáší na všechna čtyři kola přes šestistupňovou automatickou převodovku Tiptronic. Sedan potřebuje ke zdolání 100 km/h pouze 6,2s, kombi je o jednu desetinku pomalejší. Maximální rychlost je omezena na 250 km/h. Spotřeba tohoto motoru se vejde pod sedm litrů. Také díky katalyzátoru eNOX splňuje tato jednotka už nyní normu Euro 6.

 

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie