Audi E-Tron se bude vyrábět. Elektrický sporťák vyjede do tří let

Tak trochu jsme čekali, že k tomu nakonec dojde. Ale ne rozhodně tak brzo. O čem je řeč? Ingolstadtská automobilka oznámila, že koncept Audi E-Tron, který se představil na autosalonu ve Frankfurtu dostal zelenou a půjde do výroby. Na silnice vyjede maximálně do tří let.


Vydáno: 6.10.2009

Je pravda, že se koncept Audi E-Tron nejvíc podobá aktuálnímu supersportu Audi R8. Vychází z něj základ celého pojetí. V produkční verzi se ale dočkáme elektrického sporťáku založeného na technologii E-Tronu, ovšem trochu jiných tvarů. Automobilka by ho chtěla profilovat někam mezi Audi TT a právě Audi R8.

Jen pro připomínku. Koncept Audi E-Tron pohání čtyři samostatné elektromotory, každý je umístěn u jednoho kola. Jejich společný výkon činí 230 kW (313 koní). Výhodou elektromotoru je okamžitý nástup točivého momentu, který v tomto případě činí 4500 Nm (ne, nesekli jsme se o nulu).

Koncept Audi E-Tron by měl zvládnout stovku za 4,8 sekundy a pružné zrychlení ze 60 na 120 km/h proběhne za 4,1 sekundy. Jen dojezd by se mohl zlepšit. Zatím je E-Tron vybaven lithium-iontovým akumulátorem, který zvládá na jedno nabití dojezd 248 km.

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie