Audi A8: vlajková loď z Ingolstadtu odhalena

V americkém Miami byla představena nová generace luxusní limuzíny Audi A8. Vlajková loď z Ingolstadtu přesahující svou délkou hranici 5 metrů nabídne trojici silných motorů, pohon všech kol quattro a samozřejmě neskutečné množství luxusu. Těšit se na ni můžeme už na jaře příštího roku.


Vydáno: 1.12.2009

Nová Audi A8 je posledním vozem z palety ingolstadtské automobilky, která dostala LED svítilny vpředu. Ty jsou opravdu velké a dělají vozu charakteristický vzhled. Limuzína vypadá na první pohled mohutně, vždyť měří na délku 5140 mm (a to nemluvíme o její prodloužené verzi). Na šířku jí napočítáte 1950 mm. Za německou konkurencí v podobě Mercedesu-Benz třídy S a BMW řady 7 však lehce zaostává rozvorem, který činí 2990 mm.

Jako vždy se raději vyhneme komentáři vzhledu vozu, počkáme si raději na živý kontakt. Rozhodně se ale těšíme do exkluzivního interiéru s velkým množstvím voňavé kůže a vybraného exkluzivního dřeva. Zdá se, že Audi vymyslela nový volant, stejně tak středovou konzolu s novou pákou automatu a vysouvací obrazovkou systému MMI.

Nová Audi A8 bude mít k dispozici tři motory. Benzín bude zastupovat agregát 4,2 FSI s výkonem 273 kW (372 koní) a maximem točivého momentu 445 Nm. Pořádný zátah předvede naftový osmiválec 4.2 TDI s výkonem 258 kW (350 koní) a masivních 800 Nm. Nejlevnější volbu by měl zastávat šestiválec 3.0 TDI s výkonem buď 150 kW (204 koní), nebo 184 kW (250 koní). A extrémní Audi S8? Zatím o ní nepadlo ani slovo, ale my pevně doufáme.

O převod síly na kola se postará 8stupňová automatická převodovka a už zmíněný pohon quattro. Součástí základní výbavy je také sportovní elektronický diferenciál. Audi A8 se dočkáme v druhé čtvrtině roku 2010.

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie