Audi A7 Sportback se představuje

Včera v půl deváté večer bylo v mnichovském muzeu moderního umění Pinakothek der Moderne veřejnosti konečně oficálně představeno Audi A7 Sportback. Podoba vychází z konceptu uvedeném už předloni na autosalonu v Detroitu a jedná se vlastně o sportovní verzi Audi A8. Také přímého konkurenta o mnoho dříve uvedeného BMW 5 GrandTurismo.


Vydáno: 27.7.2010

Pondělní odhalení definitivní podoby nového Audi provázely podobné oplétačky jako před pár týdny Peugeot 508. Snímky unikly na internet už v průběhu neděle. Audi přesto počkalo a poslední vůz do rodiny uvedlo podle plánu. A7 tak uzavírá pomyslný kruh, který začíná letošním drobkem Audi A1 a končí luxusní limuzínou A8 (leč Audi A2 se už od roku 2005 neprodává a výrobce ho neuvádí ani na svém webu).

Vzhled nového Audi kopíruje trend sportovních sedanů uvedených v poslední době. Především potom již zmíněného BMW GT, které s useknutou zádí přišlo mezi prvními.

Outifit nijak nevybočuje ze standardů Audi. Nezaměnitelný výraz oči mhouřícího naštvaného zvířete se nevytrácí. Pomáhá k tomu pro Audi signifikantní žebrový chlazení, protáhlé až k dolnímu okraji nárazníků, a přední světlomety doplněné o pruh LED diod. Všechny ostatní detaily nového audi sedí se svými staršími kolegy, především pak se zmíněnou A8.

A7 se bude prodávat zpočátku se dvěma benzinovými a dvěma dieselovými motory. Základem se stane vidlicový šestiválec FSI o objemu 2,8 litru s výkonem 204 koní, druhým bude o poznání dravější třílitrový TSFI, který produkuje dokonce 300 koní.

Diesely mají rozdělené role. Ačkoliv oba budou třílitrové, jeden bude zaměřen na výkon, druhý na nízkou spotřebu.

Protože A7 se prezentuje jako sportovní automobil, k dostání budou časem také nadopované verze S7 a dokonce RS7.

Cenově se má A7 pohybovat mezi Audi A6 a A8. Při pohledu na ceny na českém trhu s podobnou motorizací by cena A7 mohla začínat kolem 1 200 000 kč, respektive 1 500 000 u verze TSFI a mohla by lehce překročit hranici dvou milionů korun.

Široké veřejnosti se Audi A7 představí až v říjnu na autosalonu v Paříži (3. – 17. října) a prodej by měl začít hned v listopadu letošního roku.

Pokud byste se rádi podívali na záznam z dnešního večera v mnichovském Pinakothek der Moderne, hledejte na webu www.motorauthority.com.

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie