Audi A6 a A7 dostaly facelift, vypadají ale úplně stejně

Limuzíny vyšší střední třídy Audi A6 a Audi A7 Sportback dostaly facelift: mají ostřejší rysy a modernizovaný interiér. Změny jsou ale tak nevýrazné, že je nejspíš vůbec ani nepoznáte.

Mohlo by se říct, že Audi A6 a A7 už byly tak dobré, že na nich nebylo co vylepšovat. Bylo by na tom asi dost pravdy. Je ale dobrým zvykem, že jednou za čas je potřeba modelovou řadu inovovat, a tak se do toho v Inglostadtu pustili.

V modelech Audi A6 a Audi A6 Avant upravili designéři nárazníky a mřížku chladiče, boční prahy a zadní nárazník jsou hranatější. Nepatrné změny se odehrály v S paketu. Pro A6 i A7 přibyly dvě nové barvy laku – červená Matador a zelená Gotland. Pro různé verze jsou také k dispozici nová kola.

Pokud jde o interiér, tak oba modely dostaly nové osvětlení včetně zavazadlového prostoru, k dispozici jsou také nová ozdobná obložení – stříbrný hliník Ellipse a přírodní bříza v achátově šedém odstínu (to tedy jen pro S6 a S7).

Všechny modely A6 a A7 mohou teď mít ve své výbavě nové systémy konektivity a zábavy, včetně Audi smartphone interface, Apple Car Play a Android Auto. Novinkou je Audi phone box s funkcí indukčního nabíjení mobilních telefonů nebo tablety propojené s vozem, které fungují i mimo auto.

Výraznější vizuální odlišení by měla mít A6 allroad quattro, které prý zdůrazní svůj terénní charakter. Na přání je k dispozici paket Advanced a nové laky, nová 20“ kola (velice terénní doplněk!) a pohon všech kol quattro se sportovním diferenciálem, a množství nových materiálů v příplatkové výbavě.

Tolik vyčerpávající výčet veškeré možné nové výbavy pro A6 a A7. Že jsou sotva rozpoznatelné? Nijak zvlášť to nevadí, české ceny totiž také zůstávají beze změn.

Galerie