Audi A5 Sportback: první fotografie a detaily

Jak už bývá dobrým zvykem, Audi zveřejnila první snímek očekávaného sedanu-kupé A5 Sportback. Ta bude mít svůj oficiální debut na autosalonu ve Frankfurtu letos na podzim. Poté by měla jít hned do prodeje za cenu začínající těsně pod milionem korun za verzi s dvoulitrovým TDI. Audi ale slibuje na polovinu roku 2010 příchod nového, levnějšího agregátu.

Vydáno: 17.6.2009

Audi tvrdí, že se jí podařilo vyrobit krásný sedan-kupé, který je ale zároveň praktický jako kombi Avant. Přitom jeho oblá linie střechy dělá vůz o 36 mm nižší, než sedan A4. Rozvor nové Audi A5 Sportback by měl činit 2810 mm. Uvnitř tak najde dostatek prostoru čtveřice cestujících a v kufru pak 980 litrů zavazadel.

Zájemci o Audi A5 Sportback by měli mít na výběr ze dvou benzínových a tří naftových motorů. Benzín začíná na 2.0 TFSI quattro s výkonem 211 koní a maximem točivého momentu 350 Nm. Druhou volbou je překvapivě 3,2litrový V6 s výkonem 265 koní. Oba agregáty budou vybaveny systémem Audi valvelift, který zvyšuje výkon a snižuje spotřebu.

Příznivci naftových motorů budou mít od začátku tři možnosti ke zvážení. Audi A5 Sportback může být vybaveno motory 2.0 TDI (170 koní, 350 Nm), 2,7 TDI (190 koní, 400 Nm) a šestiválcem 3.0 TDI (240 koní, 500 Nm) s pohonem všech kol quattro.

Inženýři v Ingolstadtu vyvinuli pro Audi A5 Sportback nový stabilizační systém, který budou do vozu montovat spolu s elektronickou uzávěrkou diferenciálu na přední nápravě. Program Audi drive select už známe z mnoha současných modelů, stačí tedy jen připomenout, že řidiči umožní vybrat naladění vozu na komfortní, standardní nebo sportovní režim. O řazení se bude ve voze starat buď 7stupňový automat S tronic, nebo převodovka multitronic.

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie