Audi A5 Cabriolet odhalena. Bude i ostrá verze S5

Nevíme, zda je končící podzim právě nejvhodnějším obdobím, ale v Ingolstadtu si s tím hlavu příliš nelámou. Odhalili totiž nový otevřený vůz Audi A5 Cabriolet, který je podle některých hlasů nejhezčím vozem současné produkce automobilky. Není divu, že spolu s ním pčijde na trh i ostrá verze S5 s výkonem 333 koní.

Vydáno: 4.12.2008

Audi A5 Cabriolet se veřejnosti představí až na autosalonu v Ženevě v březnu příštího roku. My už ale máme první sérii obrázků. Bílá patří A5, modrá pak našlápnuté S5, jak už bývá zvykem v Ingolstadtu.

Audi A5 Cabriolet zůstane věrná tradičnímu pojetí kabrioletů, bude tedy vybavena látkovou stahovací střechou. Ta nejen ušetří značný prostor v zavazadlovém prostoru, ale jak jsme se mohli přesvědčit během testu menší Audi A3 Cabriolet, je bleskově rychlá a izolační a zvukové vlastnosti má dnes v podstatě nerozeznatelné od hard-topu.

Na zákazníky samozřejmě čeká celá řada motorů, zážehových i vznětových. Z těch nejzajímavějších jmenujme alespoň přeplňovaný čtyřválec 2.0 TFSI a velmi agilní V6 FSI o objemu 3,2 litru.

Pro verzi S5 se plánují velké změny. Zatímco současné kupé Audi S5 pohání osmiválec V8 s objemem 4,2 litru, Audi S5 Cabriolet dostane naprosto nový přeplňovaný šestiválec 3.0 TFSI s výkonem 333 koní. K dispozici bude buď 6rychlostní manuál, nebo 7stupňová dvojspojková převodovka S-Tronic.

Text: Redakce
Foto: Audi

Galerie