Aston Martin One-77 v hodnotě 35 milionů korun se představil veřejnosti

Centru Londýna se v pátek dopoledne naskytla nevídaná podívaná. Roky připravovaný Aston Martin One-77, jež cenou předčí i Bugatti Veyron, se prvně ukázal před zraky veřejnosti. Z Londýna se vydal na spanilou jízdu na okruh v Silverstone, který se letos dočkal zařazení do závodů Forumle 1 Grand Prix.

Vydáno: 3.3.2010

Aston Martin One-77 je novou hvězdou ve stáji britské značky. Vůz byl postaven především pro posun inženýrských možností vývojového týmu automobilky a podobně jako Veyron snoubí hrubý výkon s nejšpičkovější technikou. Šasi automobilu následuje své předchůdce DB9 či DBS, ovšem už na první pohled je zřejmé, že se jedná o úplně jiný automobil. Odlišuje ho i cena, která se vyšplhala na astronomických 1,2 milionu liber (~ 35 milionů Kč).

Pod kapotou One-77 kmitá dvanáctiválcový motor o objemu 7,3 litru, který produkuje přesně 700 koní. Z 0 na 100 km/h se tenhle 1,5 tuny vážící krasavec dostane za 3,5 sekundy.

Jak sami vidíte na fotografiích, světová premiéra vozu vzbudila ohromnou pozornost veřejnosti i médií. První články budeme pečlivě monitorovat a v příštích dnech vám sami přineseme informace o kvalitách tohoto unikátního vozu ze stáje Aston Martin.

Text: Redakce
Foto: Top Gear

Galerie