Aston Martin One-77: tak tohle vám vyrazí dech

Uvnitř video: Aston Martin konečně odhalil první sériový unikát Aston Martin One-77. Věděli jsme jak bude vypadat. Věděli jsme, co bude mít pod kapotou. Ale přesto. Následující obrázky, video a hlavně technické údaje vyrazí dech každému. Tohle je nešílenější mašina, kterou tahle automobilka kdy vyrobila.

Vydáno: 29.4.2009

Aston Martin One-77 se představil na výstavě výstavě Concorso d’Eleganza Villa d’Este u italského jezera Como. Jeho design je na britské poměry opravdu odážný. Je nízký, má neuvěřitelnou příď, LED ošetřenou záď a interiér, který je vrcholem už tak luxusní výbavy Aston Martinů.

A teď ti parametry. Přesně jak se předpokládalo, pod kapotou najdeme nádherný V12 o objemu 7,3 litru. Schválně si pusťte přiložené video, takový zvuk vám rozbuší srdce víc, než litr koncentrovaného kafe. Tahle jaderná elektrárna kočíruje 700 koní. Stovka tak přijde za 3,5 sekundy, maximum se uvádí 322 km/h.

Aston Martin One-77, jak už název napovídá, bude v prodeji jen v omezené 77 kusové sérii. Každý unikát by měl stát v přepočtu asi 37 milionů korun.

Text: Redakce
Foto: Aston Martin

Galerie