Aston Martin One-77: sériový vůz odhalen v Itálii

Britská šlechtická automobilka Aston Martin odhalila koncept One-77 letos na autosalonu v Ženevě. Šlo ale pouze o karosérii vozu. Nyní se v Itálii ukázal první kompletní supersport v plné kráse. K dispozici je zatím jediná fotografie z této událost.

Vydáno: 27.4.2009

Aston Martin ukázal exkluzivní One-77 vybrané společnosti na březích italského jezera Como. Je to místo, kde žijí nejbohatší lidé nejen z této jihoevropské země. Není proto divu, že Aston Martin míří právě sem.

Aston Martin One-77 pohání zbrusu nový motor V12 o objemu 7,3 litru. Agregát s výkonem přes 700 koní by měl stačit na stovku za 3,5 sekundy a maximu 320 km/h. Je tak zřejmé, že Aston Martin One-77 je historicky nejrychlejším vozem značky.

Aston Martin One-77, jak už název napovídá, bude v prodeji jen v omezené 77 kusové sérii. Každý unikát by měl stát v přepočtu asi 37 milionů korun. Zda se alespoň jeden kousek ocitne i u nás nevíme, určitá naděje tu ale zůstává: příští týden se totiž otvírá první autosalon Aston Martin v Praze. A my u toho nebudeme chybět.

Text: Redakce
Foto: Aston Martin

Galerie