Aston Martin DBS Ultimate: limitka na rozloučenou

Limitovaná edice Ultimate jako rozloučení s aktuální generací DBS? Vyrobí jich pouhých 100 kusů a určitě bude ultimátně rychlý. Je libo kupé nebo kabrio? Budou k dispozici obě, takže záleží, jestli vám jde spíš o burácející zvuk prostupující do otevřené kabiny, nebo tužší karoserii a o pár desetinek lepší čas na okruhu.

Vydáno: 16.5.2012

Od běžného DBS je Ultimate k dispozici jen ve dvou barvách. Počítejte s touhle černou a stříbrnou. Obě mají tmavá zadní světla, černé disky, barevné brzdové třmeny a samozřejmě plaketky s původem vozu. Interiér je vyveden, jak jinak, v černé. Doplňují ho prošívané sedačky a karbon všude kolem. Středem pozornosti se stanou červené proužky na pádlech řazení. 

O výkonech nebyla v tiskové zprávě zmínka, určitě se pod kapotou objeví šestilitrový dvanáctiválec. Standardní verze má výkon 517 koní a krouťák 570 Nm, takže čekejte něco podobného. S tím umí standardní DBS uhánět až rychlostí 305 km/h a na stovku se propracuje za 4,3 vteřiny.

Rozloučení s aktuální generací v podobě limitované edice? Možná. Nové DBS by se totiž mělo ukázat už příští rok. Produkce limitované edice bude omezena na 100 kusů, ceny v USA začínají na 5,6 milionu korun za verzi kupé, za DBS Ultimate bez střechy dáte přibližně 5 900 000 Kč.

Text: Ondřej Lilling, AutoWeb.cz: http://www.autoweb.cz/prijizdi-aston-martin-dbs-ultimate/ 
Foto: Aston Martin

Galerie