Ariel Atom: chystá se V8 s výkonem 500 koní

Zdá se to neuvěřitelné, ale Ariel Atom může být ještě výkonnější. Auto, které dokáže s přeplňovaným čtyřválcem od Hondy překonat stovku za 2,8 sekundy díky přídělu více než tří stovek koní, nyní dostane dvakrát tak veliký motor. Jeho výkon 500 koní se tak postará ještě o brutálnější jízdu, než dosud.


Vydáno: 29.5.2009

Ariel Atom je na půl cesty mezi autem a motorkou. Otevřený vůz takřka bez jakékoliv kapotáže váží pouhých 500 kg. Přitom v něm můžete jezdit i bez helmy (i když to důrazně nedoporučujeme). Podle informací britské automobilky se s novým V8 hmotnost nezmění. Můžeme se tak těšit na neskutečný poměr 1000 koní na tunu, což je dvakrát víc, než má slavné Bugatti Veyrom. Ariel Atom V8 by měl pokořit stovku za 2,5 sekundy.

Ariel tak bojuje s jiným britským výrobcem lehkých sporťáků: s Caterhamem. Tan před časem oznámil vývoj osmiválcového modelu Seven RS, který bude také disponovat pěti stovkami koní. Podobné parametry přímo bijí do očí. V8 pro Ariel Atom bude přeplňované o objemu 3,0 litru. Navíc dostane 6stupňovou sekvenční převodovku.

Výroba Arielu Atom V8 by měla být omezena pouze na 25 kusů. Kolik bude vůz stát se zatím neví, pokud se vám ale nechce šetřit, silně doporučujeme čtyřválcovou verzi. Brutální divadlo obstará určitě také.

Text: Redakce
Foto: Ariel

Galerie