Apríl 2015 v podání automobilek: cabrio, jachta i znaky v obilí

Každoročně se na apríla objevuje záplava zpráv, které mají pobavit, ale i napálit nepozorné čtenáře. Stranou nezůstávají ani výrobci aut, které v komunikaci se svými příznivci i s médii musí být vždy originální. Podívejme se, jak se s prvním dubnem letos popasovaly některá česká zastoupení automobilek. Které byly vtipnější a které méně?

Audi A7 Cabriolet

Německá prémiová značka představila Audi A7 Cabriolet. „Spojuje pohodlí luxusní limuzíny s intenzivními zážitky z jízdy s větrem ve vlasech,“napsali lidé z Audi na české facebookové stránce značky.

Že jde o žert, prozradil sotva znatelný detail: render nebyl vytvořen z aktuální A7, ale předešlého modelu před faceliftem.

BMW Party Lights

Německé BMW s inovacemi nešetří. Prvního dubna představila značka další novinku, která nemá mezi konkurencí zatím obdoby: pokud si pořídíte novou BMW M4, už si na párty nemusíte kupovat stroboskop. M4 bude totiž vybaveno novou technologií Party Lights. Značka k tomu připojila i video (k vidění zde).

Dacia Logan Pickup

Rumunská značka s francouzskou technikou představila dlouho očekávaný pickup, odvozený od aktuálního Loganu. „Logan Pickup v limitované sérii April koupíte u všech našich prodejců jen dnes,“přiznala se automobilka k žertu už v popisku příspěvku.

Ford Mustang v obilí

Český Ford ukázal údajný úkaz v obilí z Velké Británie. Na poli se tam objevil znak Mustangu, zřejmě si návštěvníci svoji vesmírnou loď upravili podle loga ikonického sporťáku. Mezi ostatními vtípky byl tento ale docela originální.

Hyundai Genesis Long

Hyundai ukázal na svém facebooku novinku, která dlouho odolávala plánovanému odhalení na autosalonu v Daihyun (o něm slyšíme poprvé). „Dnes ovšem tento nákres unikl! Tipněte si, o kolik cm naši inženýři dokázali natáhnout nejnovější Genesis,“ nabádá na facebooku Hyundai a ukazuje k tomu render, na kterém vypadá sedan Genesis jako harmonika.

Mercedes-AMG Sprinter63 S

Německý Mercedes-Benz si připravil něco, co trochu připomíná Ford a jeho Transit RS. Ale Mercedes to se svým AMG Sprinter63 S dotáhl ještě mnohem dál: pod kapotu supersportovní dodávky nacpal čtyřlitrový osmiválec 4.0 V8 přeplňovaný dvojitým turbem s výkonem 503 koní. Jen je škoda, že tohle auto není skutečné. O pranku informoval Autoblog.com.

Renault R-Klíč

Tohle je vpravdě revoluční novinka z Francie. „Renault opět inovuje způsob, kterým se lidé dostávají do aut. Po bezkontaktních kartách představujeme R-Klíč™,“ napsal na svém facebooku Renault. Nový klíč má být dostupný již brzy pro všechny modely, ale jen v nejvyšší výbavě. Nedivíme se, takový klíč bude v dnešní době rarita.

Škoda VisionSea

Česká automobilka prvního dubna rozeslala informaci o novém modelu VisionSea, což zní stejně, jako nedávný koncept VisionC. Nejde přitom o auto, ale o jachtu. Škoda v tiskové zprávě vychvaluje největší prostor pro nohy ve své třídě, spoustu úložných prostor, výškově stavitelné kormidlo obšité kůží, nerezové držáky na PET lahve 1,5 litru.

Pod kapotou má nová jachta motor 1.8 TSI o výkonu 132 kW a elektromotor s výkonem 198 kW – hybridní soustrojí spolupracuje se šestistupňovou převodovkou DSG a bez emisí dokáže plout až 50 námořních mil (asi 96 km). Celkový dojezd je 980 námořních mil, tedy v přepočtu 1815 kilometrů.

Dalším žertem je nový prvek výbavy Škody Fabia jménem „Safie“, který představuje malý fotoaparát ve zpětném zrcátku a tlačítko na volantu, po jehož stisknutí si bezpečně vytvoříte selfie fotku.

Bonus: Porsche 911 vzduchem chlazené

U téhle zprávy si říkáme, že je veliká škoda, že jde opravdu jen o žert. Porsche od roku 1998 svůj klasický model 911 chladí vodou, ale hlasy toužící po starém dobré chlazení vzduchem neutichají. Porsche magazín total911.com dnes napsal, že automobilka ze Stuttgartu připravuje vzduchem chlazenou 911 v současné generaci 991. Kéž by!

Zaznamenali jste nějaký jiný aprílový žertík? Podělte se o něj v diskuzi pod článkem!

Text: Redakce
Foto: FB

Galerie