Američtí automobiloví veteráni na výstavě v Olympia Brno

Boys in toys, Kluci v hračkách – to je název skupiny nadšenců, kteří zachraňují stará americká auta před vrakovištěm. Tyto už téměř zapomenuté modely vyrobené do roku 1950 upravují tak, jak se to dělá v USA – na Hot Rody, Rat Rody, Kustomy a Rockabilly. Podívat se na ně můžete v Olympii Brno 11. a 12. září.

Vydáno: 9.9.2010

Podniknout nostalgický výlet v čase, nadechnout se opojné atmosféry Ameriky 50. let minulého století, kdy galon benzínu nestál skoro nic a silnice brázdily velké, pohodlné koráby, bude možné 11. a 12. září v Olympii Brno. Část prostor tamního parkovacího domu zaplní výstava Boys in toys s přehlídkou upravených amerických veteránů a atraktivním doprovodným programem.

Do patrových garáží nákupního a zábavního centra se sjedou Boys in toys nejen v České republiky, ale i z Polska, Slovenska, Maďarska, Rakouska, Slovinska, Itálie a Německa.

Pavel Čáslava, pořadatel výstavy a zároveň jeden z Boys in toys, podotýká: „Stejně tak, jako jsou majitelé starých Tatrovek, Aerovek nebo Pragovek hrdí na klenoty, které uchránili před sešrotováním, existují „blázni“ schraňující staré americké koráby. Jejich údržba a parkování je obtížnější, ale ten pocit z pohodlné jízdy s bublajícím osmiválcem vynahradí všechny útrapy s tím spojené.“

Program výstavy Boys in toys v parkovacím domě Olympia Brno začne po oba víkendové dny v 10 hod. V sobotu 11. září od 18 hod. zahraje Rockabilly band, ve 20 hod. odstartuje Girls mode show. V neděli 12. září od 13 hod. opět vystoupí Rockabily band, ve 14 hod. proběhne slavnostní vyhlášení a předání odměn účastníkům.

Text: Redakce
Foto: Boys in toys

Galerie