Američané se modlí za levnější benzín přímo u pumpy

Je to neuvěřitelné kam až cena benzínu dokáže zahnat určité Američany. Někteří náboženští fanatici se prostě rozhodli, že se budou za snížení ceny benzínu modlit. A to přímo u pumpy. Nejen že se teď ceny snižují, ale modloslužebníci se snaží dosáhnout toho, aby nepřestali klesat.

Vydáno: 29.7.2008

Modlit se člověk může za cokoli – třeba za nižší ceny pohonných hmot, rozhodli se obyvatelé amerického města St.Louis.

U tamních čerpacích stanic se proto v pondělí konaly bohoslužby, v nichž mohli věřící poděkovat bohu za nižší ceny benzínu a požádat ho, aby nepřestávaly klesat, píše agentura AP.

Účastníci si během pondělka natankovali, pomodlili se, a pak si zazpívali známou píseň We Shall Overcome (Jednou budem dál), do níž přidali nový verš: „We’ll have lower gas prices (Budeme mít nižší ceny benzínu)“.

Hnutí Pray at the Pump (Modlení u pumpy) založil washingtonský aktivista Rocky Twyman s tím, že pokud nesníží ceny pohonných hmot politici, je na čase požádat o pomoc shůry.

A účastníci modlení mají pocit, že to funguje – cena benzínu začala klesat pod čtyři dolary za galon (asi 60 korun za 3,78 litru).

Členové Modlení u pumpy přitom nežádali nebesa o levnější benzín poprvé. Už před dvěma lety se věřící sešli u čerpacích stanic ve Washingtonu a Los Angeles, ani to ale dlouhodobě rostoucím cenám nezabránilo.

Letos se za levnější pohonné hmoty modlili také v dubnu a červnu.

Zdroj: iHNed.cz

Galerie