Alpina B7 míří také na americký trh. V prodeji bude už na jaře

Na posledním ročníku autosalonu v Ženevě představila značka Alpina svou ostrou verzi sedmičkového BMW. O něco později si odbylo premiéru stejné provedení vybavené ovšem o prodlouženým rozvorem. Jak bylo nedávno oznámeno, své verze se dočkají také američtí zákazníci. Na tamní trh vstoupí tento model už na jaře.


Vydáno: 11.1.2009

Alpine B7 využívá upravený osmiválec o objemu 4,4 l, který je vybaven dvojitým přeplňováním (průměr turbíny je 44 mm) a přímým vstřikem paliva. Jeho výkon byl navýšen o solidních 100 koní. Současné údaje tedy hovoří o maximu rovném 500 koní, vrchol točivého momentu má hodnotu 700 Nm a je dostupný v rozmezí od 3000 do 4500 ot./min.

Zrychlení z nuly na amerických 60 mph, tedy 96 km/h, zvládne tento stroj v čase 4,5 s. Osmiválec spolupracuje se šestistupňovou automatickou převodovkou Alpina Switch-Tronic. Poháněna jsou samozřejmě zadní kola. Ta jsou jen tak mimochodem jedenadvaceti palcová a obsahují dvacet paprsků. Americkým zákazníkům se Alpina B7 biturbo představí na únorovém Chicago Auto Show.

 

Text: Redakce
Foto: Alpine

Galerie