Alfa Romeo Giulietta: stylový hatchback se představí v Ženevě

Čekali jsme na ni opravdu dlouho. Několikrát se nám představila jako koncept nebo na špionážních fotografiích. Přitom ještě stihla změnit své jméno. Nyní je ale vše jasné. Italská značka Alfa Romeo právě představila svůj nový hatchback z nižší střední třídy. Seznamte se, jmenuje se Giulietta.


Vydáno: 3.12.2009

Opravdu to chvíli trvalo, ale teď se zdá, že Italové mají v rukávu hned několik novinek. Nechystá se jen před nedávnem představený sedan Alfa Romeo 159. Hatchback Giulietta bude nástupcem modelu 147 a ponese nové stylové prvky automobilky, se kterými první vyjela Alfa Romeo 8c Competizione.

Koncert Fiat už útočí na německý Volkswagen Golf svými modely Fiat Bravo a Lancia Delta. Alfa Romeo Giulietta bude tedy spíš odpovědí na Audi A3. Automobilka zatím zveřejnila první tři fotografie, už se nemůžeme dočkat, až si prohlédneme palubní desku. Něco nám totiž říká, že by mohla být výrazně podobné té v Bravu/Deltě.

Pod kapotou bude opět celá paleta čtyřválců benzínových i naftových. Jejich výkon se bude pohybovat od 120 do 170 koní. Určitě se ale dočkáme také vrcholové verze s výkonem 230 koní, která bude zřejmě označena jako Quadrifoglio Verde. Těšit se můžeme na systém start-stop, nastavitelný podvozek DNA – vše v základu. 5adit se bude 5 nebo 6stupňovým manuálem, popřípadě dvouspojkovým automatem.

Alfa Romeo Giulietta se oficiálně představí veřejnosti až v březnu na autosalonu v Ženevě. Automobilka si od nového modelu slibuje, že se stane nejprodávanějším v historii značky. Prvním cílem jen prodat 100 tisíc kusů ročně.

Text: Redakce
Foto: Alfa Romeo

Galerie