Aktivisté: BBC by měla vyhodit Jeremy Clarksona za rychlou jízdu

Britská hvězda televizního motoristického magazínu Top Gear Jeremy Clarkson má zaděláno na další problém. Tentokrát je to ale spíše kvůli jeho hrdému přiznání. Na otázku, jakou nejvyšší rychlostí v životě jel, odpověděl: 186 mil za hodinu (299 km/h). To britským aktivistům za bezpečné silnice vadí natolik, že pro něj žádají vyhazov.

Vydáno: 30.5.2008

Aktivisté navrhli, aby BBC Clarksona vyrazila. Přiznal se totiž, že závratnou rychlostí uháněl s Bugatti Veyron. Ne ale na svém televizním letišti, kde má možnost veškerá „super auta“ testovat. Rychlosti 299 km/h dosáhl na běžné komunikaci za plné dopravy.

Nešťastnou otázku (ale v pravdě dosti očekávatelnou) mu položil novinář na Hay Festivalu v Powysu. Jeho odpověď stačila rozohnit aktivisty natolik, že Clarksona označili za „útočného a nezodpovědného“.

BBC ale pravděpodobně zamete celou kauzu pod kobereček. Jednak je Clarkson jednou z jejich největších hvězd, jednak muž, jehož prací je řídit nejrychlejší auta světa, nedostal pokutu za překročení rychlosti už celých 20 let.

Text: Redakce
Foto: BBC

Galerie