ABT se podívalo na zoubek Audi Q5

Německý úpravce má na svém kontě další počin. Tentokrát se dostalo na SUV z dílny Audi. Konkrétně mluvíme o modelu Q5. Ten má novou agresivnější vizáž, nechybí pakety pro navýšení výkonu jak dieselových, tak benzinových motorů. Komu by stávající nabídka nestačila, za pár měsíců dostane ještě více.


Vydáno: 30.3.2009

Vnější design vozu dostal standardní vylepšení – nové nárazníky, jinou a větší mřížku chladiče, spoilery a tak dále. Výsledek je velmi povedený. Zvláště pak, pokud si zákazník vybere největší kola v nabídce. ABT nabízí disky o velikosti až 22“. Interiér je možné rovněž upravit dle libosti. Můžete si například nechat obložit vnitřek vozu část imitujícími karbon nebo kompletně vše potáhnout kůží.

Ale dost bylo nepodstatných věcí. To důležité se nachází pod kapotou. ABT si připravilo úpravy hned pro několik motorů. Dvoulitrové TDI dostalo 30 koní navíc (170 k), větší 3.0 TDI má dokonce o 70 koní více (310 k). Zážehový zástupce 2.0 TFSI posílil z původních 211 koní na 240 koní. Za pár měsíců bude následovat verze o síle dokonce 275 koní. Samozřejmostí jsou sportovní brzdy obsahující kotouče o průměru 380 mm a upravený nižší podvozek.

Text: Redakce
Foto: ABT

Galerie