Abt Audi R8 V10: 600 koní a karbonový obleček

Bylo by divné, kdyby se do nového supersportu z nabídky automobilky se čtyřmi spojenými kruhy nepustil nějaký tuner. Tentokrát je na řadě Abt, aby ukázalo, jak si s úpravami Audi R8 5.2 FSI poradí. Nakonec dodalo nejen doplňky z karbonu ale i celkový výkon čítající stádo 600 koní.


Vydáno: 4.9.2009

My jsme během loňského roku vyzkoušeli Audi R8 ještě s osmiválcovým motorem a byla to pořádná střela. Ale letošní test Audi R8 5.2 FSI nás donutil přepsat příčky na seznamu aut, která se přejeme pod stromeček. Neměli jsme slov! A teď si Abt dovolilo přidat ještě další koně navíc.

Od Abt se dá koupit samostatná úprava motoru, která přidává desetiválci dalších 75 koní na celkových 600. Stovka je otázkou 3,8 sekund a maximální rychlost je 322 km/h. Zrychlení je ztratilo jednu desetinu sekundy a maximálka se zvýšila o 6 km/h. O to ale asi pánům z Abt prioritně nešlo. Zvuk bude určitě ještě lepší, než v originále.

Nebyl by to pořádný tuner, kdyby nenabízel také sérii karbnových doplňků. Nám se příliš nezamlouvají, protože se nám zdá, že likvidují pěkný vzhled originálního vozu. Proti gustu ale žádný dišputát. Blatníky samozřejmě vyplňují obrovská kola a volitelné jsou i nové keramické brzdy pod nimi.

Text: Redakce
Foto: Abt

Galerie