Abarth Coupe: v Itálii se chystá nový sporťák

Malý, rychlý, úsporný – přesně takový by měl být nový italský sporťák Abarth Coupé. Koncern Fiat dal vývoji zelenou a v roce 2011 bychom se s tímto žihadlem mohli potkat na silnicích. Abarth, který se v současnosti věnuje úpravě Fiatů tak předvede vlastní model.

Vydáno: 9.1.2009

Abarth Coupe by měl být založen na technologii Fiatu 500. Z prvních fotografií, které přinesl britský magazín Auto Express se to nezdá, ale shodných dílů by mělo být víc než dost. Hlavně v podvozku a interiéru.

Co se ale řízení týče, měl by být Abarth Coupé typickým zástupcem značky. Stejně jako Fiat 500 Abarth, Fiat Punto Abarth, tak i Coupé se bude ovládat přesným řízením, bude těžit z tvrdého podvozku a lehké váhy, která v kombinaci se silnějším motorem nabídne dobrou dynamiku a zároveň úspornost.

Ano, očekává se, že Abarth Coupé nebude vážit o moc více, než jednu tunu. Podle prvních spekulací by se měl pod kapotou objevit s největší pravděpodobností přeplňovaný čtyřválec o objemu 1,4 litru, který známe právě z Fiatu 500 Abarth. S výkonem 135 koní a točivým momentem 180 Nm by měl na lehký vlz stačit.

Můžeme se ale dočkat ještě ostřejší verze. Pro nadšence je tu připraveno 158 koní a 230 Nm točivého momentu, které Abarth Coupé bude čerpat z dalšího turba, stejně, jako tomu bylo v případě malosériového Fiatu 500 Esseesse. Podle našich odhadů by pak zrychlení z nuly na stovku nemělo trvat déle, než 8 sekund.

Podle magazínu Auto Express by měl Abarth Coupé stát zhruba 12 tisíc liber, tedy 338 400 korun podle dnešního kurzu. Fiat se zatím nenechal slyšet, kdy uvede vůz do showroomů. K detailnímu odhalení by ale mohlo dojít v roce 2010, přičemž prodej se zřejmě přesune až o rok později.

Text: Redakce
Foto: Auto Express

Galerie