5 nejzajímavějších aut, které si můžete půjčit

Do garáže se vám vejde jen pár aut, a přitom na trhu je jich tolik zajímavých! Našli jsme několik vozidel, se kterými se musíte projet, protože to za ten zážitek stojí. Přitom není nutné zaplatit miliony, nemusíte si je kupovat. Stačí si je půjčit z autopůjčovny.

Ve většině autopůjčoven najdete obyčejná auta, kterých jsou plné silnice. V záplavě Fabií, Octavií, Focusů a Méganů se ale najdou jedinečná a zábavná auta. Nevěříte? Tak se podívejte, několik jsme jich našli.

Ale pozor, pokud se rozhodnete vyrazit do půjčovny aut a vyskoušet si některá z nich, musíte počítat s přísnějšími podmínkami. Většinou půjčovny nechtějí svěřit drahá auta řidičům mladším než 21 let, často vyžadují také několikaleté zkušenosti s řízením. Vyšší budou i kauce, většinou počítejte s částkou 50 tisíc korun.

Supersporty z půjčovny

Chcete se projet v Porsche 911, Jaguaru F-Type, Nissanu GT-R nebo třeba ve Ferrari 458 či Lamborghini Huracán? Není to nemožné. Na českém trhu působí několik půjčoven exkluzivních aut, které vám rády vyjdou vstříc. Jen ceny jsou poměrně vysoké: půjčení Porsche 911 na hodinu od 4 tisíc a na celý den 15 tisíc, Lambo vyjde na 13 tisíc korun na hodinu a na den na 50 tisíc korun.

Tesla Model S

Chcete vyzkoušet nejlepší elektromobil? S Teslou si nepůjčujete auto, ale zážitek. S výkonem přes 700 koní a zrychlením z nuly na stovku za 2,8 sekundy se Tesla Model S P90D vyrovná mnohým supersportům. Přitom je auto ale plné nejmodernější techniky, takže se budete cítit jako v autě z budoucnosti.

Tesly půjčuje několik firem po celé republice a hodinová jízda vás bude stát okolo tří tisíc korun, půjčovné na jeden den vás pak vyjde kolem 10 tisíc korun.

Monopost formule na okruhu

Projížďku formulí nabízejí snad všechny zážitkové agentury. Můžete tak vybírat z mnoha výkonových verzí, které se pak samozřejmě liší cenovkou. Hodně zajímavá je už jízda ve formuli typu Renault 2.0, která se z nuly na stovku dostane za 3,5 sekundy a přitom bude stát jen cca 3-4 tisíc korun. Jízda ve formuli 350 vyjde přibližně na 10 tisíc korun.

Na absolutním vrcholu pak stojí projížďka v monopostu formule 1. Zážitek? Maximální. Cena? Vysoká, 50-60 tisíc korun za několik kol na okruhu.

Tank nebo bojové vozidlo

Zcela jiného charakteru bude projížďka bojovým vozidlem. I tu si můžete vyzkoušet jako řidič a zase přes zážitkové agentury. Projet se můžete třeba v bojovém vozidle BVP-1, které používá třeba naše armáda. Tenhle drobek váží 13 tun, maximálně jede rychlostí 65 km/h, a umí dokonce plavat. Kdyby vám ani to nebylo dost, je projížďka někdy spojená se střílením ze samopalu, třeba z AK47. Cena za půlhodinové svezení? Kolem 6 tisíc korun.

BMW 435i bez střechy

Blíží se jaro a brzy bude venku krásné počasí. Toužíte po projížďkách s větrem ve vlasech? Není nic lepšího než se v krásném počasí projet s autem bez střechy. My doporučujeme fantastický kupé-kabriolet BMW 435i, který nabízí třeba autopůjčovna Praha. Půjčovné na den vyjde na 6 tisíc, když si ho půjčíte na delší dobu, postupně se cenovka snižuje. Doporučujeme vyzkoušet.

Text: Redakce
Foto: BMW

Galerie