Vánoční dárky do dílny. Představujeme nářadí na domácí servis auta

Vánoční dárky do dílny. Představujeme nářadí na domácí servis auta

Hledáte nejlepší vánoční dárek pro manžela, který má rád své auto? Každý muž by si měl vyzkoušet ležet v garáži pod autem v montérkách a vyměnit olej. Když v autě trávíme mnoho hodin týdně, je potřeba chápat, jak ten stroj funguje, člověk se s ním lépe zžije. Pro pokročilejší servis se pak hodí pořádné kvalitní nářadí.

Aku nářadí do každé garáže

Akumulátorové nářadí je ideální v místě, kde není elektrický proud. To však není hlavní důvod, proč je aku nářadí tak oblíbené. Na prvním místě jsou snadná ovladatelnost a velký rozsah použití. U tohoto nářadí vám nebudou při používání překážet nepraktické dlouhé kabely. Je totiž vybaveno akumulátorovými, velmi výkonnými bateriemi, jež vydrží pracovat několik hodin. Už žádné motání se v kabelech. 

Práce s aku nářadím je zkrátka radostí, protože vám skvěle padne do ruky a výrazně usnadní manipulaci. Navíc výrazně potlačuje únavu a vyhnete se bolestem a křečím v ruce. Akumulátor je kromě jiného vybaven pojistkou proti přehřátí a přetížení.

Základ: šroubováky a goly

Nabídka kategorie aku nářadí je opravdu rozsáhlá, naleznete mezi ním snad všechno, co se hodí do garáže na lehký servis auta. Vrtačky, šroubováky, brusky, kladiva, vysavače a frézy. V žádné dílně by rozhodně neměly chybět vrtačka a šroubovák. Kromě toho pořiďte sadu šroubováků k výměně oleje či ráčny pro povolování a utahování v nepřístupných místech. Pokud máte doma motorku, pak pořiďte nýtovačku motocyklových a rozvodových řetězů.

Aku vrtačka pomůže s přezouváním

Vrtačka Makita se hodí když potřebujete utahovat šrouby, typicky při přezouvání kol nebo při práci s díly přišroubovanými ke karoserii. Existuje několik druhů a výkonnostních úrovní vrtaček, v běžném životě si vystačíte se základní verzí, která vám umožní vrtat a utahovat. Profesionální automechanici ocení LED diodové svítidlo, regulaci otáček, motorovou brzdu a prachotěsnou dvourychlostní převodovku s kovovými převody. V obou případech se vrtačky Makita těší nízké hmotnosti, která ovšem neovlivňuje bezvadnou funkčnost nástroje.

Brusky se hodí na opravy karoserie

Pokud děláte na autě i klempířské práce, bude se vám hodit bruska Makita, která je ideální k opravě karoserií a zámečnickým pracím. Využijete ji k rozříznutí materiálu a k drobným opravám. Díky ergonomickému tvaru se stane součástí vaší ruky, a tudíž vám umožní pracovat dlouhou dobu bez pocitu únavy. Ostatní vlastnosti jsou srovnatelné s dalším aku nářadím značky Makita. Důležitou informací je, že i brusky se dělí na několik kategorií podle stylu práce a materiálu. Pro domácí použití je nejvhodnější úhlová bruska, neboť má všestranné využití.

Kde to koupit? Obchod, který se s vámi bude bavit

Líbí se vám tyto tipy na dárek? Ale vzápětí jste si uvědomili, že nářadí vůbec nerozumíte a tudíž nedokážete vybrat to nejlepší? Nejste si jisti kvalitou, cenou? V tom případě vsaďte na populární a osvědčené značky, mezi něž patří Makita a Bosch. A také se spolehněte na služby internetového obchodu Schipro, jenž s vámi ochotně vybere to nejvhodnější nářadí k servisu automobilu pro vaše blízké. Zde se na vás nebude nikdo povyšovat, neboť v tomto obchodě respektují, když nakupují dárky ženy, většinou nářadí nerozumí. Ale zároveň jsou to právě ony, kdo by rády darováním nářadí své muže potěšily.

Uživatelské recenze svědčí o výhodných cenách eshopu Schipro, jež úspěšně konkurují obchodům s podobným sortimentem. O této skutečnosti se můžete přesvědčit na základě cenových srovnávačů. Ve prospěch tohoto obchodu s nářadím hovoří též vysoká kvalita zboží, blesková doba dodání do 24 hodin a profesionální zákaznický servis.

Text: Redakce
Foto: Schipro

Fotogalerie

Vánoční dárky do dílny. Představujeme nářadí na domácí servis auta