Renault Mégane na českém trhu startuje na 340 tisících

Nový Renault Mégane startuje v Česku na částce 339.900 korun za základní atmosférickou šestnáctistovku a výkonem 115 koní. Nabídka je ale hodně široká: Mégane se nabízí v 5 benzínových a 5 naftových variantách motorů.

Nový Renault Mégane patří k nejdostupnějším autům v nadupané nižší střední třídy. Není divu, s konkurenty zvučných jmen jako Volkswagen Golf, Ford Focus nebo Opel Astra. Anebo samozřejmě česká stálice Škoda Octavia.

Francouzi se s tím ale vyrovnávají se ctí, a sice slušnou cenou a rozsáhlou výbavou. Základní motor v Méganu je benzinová 1.6 SCe 115 s výkonem 84 kW a pětistupňovým manuálem. S ní dostane základní výbavu Life, v níž je šest airbagů, tempomat, diody denního svícení nebo rádio a manuální klimatizace.

Druhým v nabídce je přeplňovaný čtyřválec 1.2 TCe, který je slabší (74 kW) a dražší,  vyjde na 382.900 korun. Začíná ale s lepší výbavou Zen, ta oproti základu přidává mlhovky, kožený volant nebo dvouzónovou automatickou klimatizaci nebo dešťový a světelný senzor. Další v nabídce motorů je stejný čtyřválec 1.2 TCe naladěný na větší výkon — 97 kW. 

Pokud máte radši naftu, jsou tu také turbodiesely 1.5 dCi ve výkonových verzích 66 a 81 kW a silnější čtyřválec 1.6 dCi s výkonem 96 kW neboli 130 koní. 

Některé z nich je možné kombinovat i s dvouspojkovou automatickou převodovkou. U benzinového motoro je sedmistupňová a připlácí se za ní 50.000 korun, k turbodieselům dCi dodává Renault šestistupňový automat za příplatek 40.000 korun.

Nestačí vám hatchback? Vedle něj je v nabídce kombi verzi Grandtour a Sedan, který nahrazuje ukončený Renault Fluence. Oba deriváty Méganu se nabízejí ve všech uvedených motorizacích.

Pokud vás Mégane zajímá, nejlepší je domluvit si rovnou projížďku a kteréhokoliv dealera.

Text: Redakce
Foto: Renault

 

Fotogalerie: 
Rubrika: 
Značka: 
 • Pondělí, 12. Červen 2017 - 14:20[comment_count]

  Jak na to: Vybírejte si povinné ručení chytře

  Když máte auto, musíte si platit pojištění - povinné ručení. Bez něj se v České republice jezdit nesmí, v případě neplacení hrozí majiteli vozidla vysoké sankce, a v případě nehody by musel platit horentní sumy. Na co bychom se měli zaměřit při výběru

  ČÍST DÁL
 • Čtvrtek, 8. Červen 2017 - 23:19[comment_count]

  Renault Mégane na českém trhu startuje na 340 tisících

  Nový Renault Mégane startuje v Česku na částce 339.900 korun za základní atmosférickou šestnáctistovku a výkonem 115 koní. Nabídka je ale hodně široká: Mégane se nabízí v 5 benzínových a 5 naftových variantách motorů. Nový Renault Mégane patří k

  ČÍST DÁL
 • Středa, 7. Červen 2017 - 14:55[comment_count]

  Povinné ručení a asistenční služby, které se opravdu hodí

  Váš automobil by měl být rozhodně zabezpečen. Ať už se jedná o krádež, či nehodu, je důležité obstarat si alespoň povinné ručení. Máme pro Vás přehled pojišťoven, které nabízejí kvalitní služby právě v oblasti povinných ručení a asistenčních služeb.

  ČÍST DÁL