Kdy a proč zvolit plechové disky?

Ne nadarmo se říká, že kola dělají auto. V tomto směru bezesporu excelují hliníkové disky neboli „elektrony“, ale najdou se i důvody, proč vozidlo nechat na plecháčích. Spousta motoristů jezdí na hliníkových discích v létě a na plechových během zimy. Důvodem je poměrně agresivní údržba českých silnic, při které cestáři používají sůl, štěrk a písek. Tato trojkombinace může liťáky pěkně potrápit a zkrátit jejich životnost.

Bezpečnější jízda a úspora

Nespornou výhodou plechových disků je bezpečnost. Nehrozí u nich vniknutí nečistot do brzdového systému a komplikace při brzdění. Další je výrazně nižší cena, která je pro spoustu řidičů rozhodující.

Dvě kompletní sady (tzn. elektrony s letními pneumatikami a plechové disky se zimními pneumatikami) mají své opodstatnění také s ohledem na skutečnost, že časté přezouvání pneumatikám příliš nesvědčí. Navíc není zapotřebí vážit cestu do servisu, což s sebou přináší finanční i časovou úsporu.

Vybrat plechové disky není žádná věda. Vystačíte si se třemi základními hodnotami – průměrem kola, roztečí kola a ET, které označuje zális. Vše najdete ve velkém technickém průkazu.

S poklicemi vypadají plechové disky o moc líp

Pokud vám vzhled plechových disků nevyhovuje, opatřete je kryty kol. Nabídka je velmi pestrá a i ty nejlevnější poklice alespoň trochu zvednou estetickou úroveň kol. Dražší kusy samozřejmě vypadají mnohem lépe a některé si svým vzhledem nezadají ani s elektrony. Široké spektrum poklic a dalšího autopříslušenství v různých cenových relacích najdete například u specializovaného prodejce auto77.cz.

Jak ale zabránit tomu, aby poklice upadly nebo byly odcizeny? Kryty se mohou uvolnit při razantnějším zatáčení, případně je někdo nepozorovaně sundá na parkovišti. Jednoduchým řešením je upevnění pomocí stahovacích pásků, které se běžně používají na kabely. Jsou pevné, ale přesto tenké a nenápadné, takže nekazí celkový dojem.

Text: Redakce
Foto: Wikipedia

Fotogalerie: 
Rubrika: 
 • Pondělí, 12. Červen 2017 - 14:20[comment_count]

  Jak na to: Vybírejte si povinné ručení chytře

  Když máte auto, musíte si platit pojištění - povinné ručení. Bez něj se v České republice jezdit nesmí, v případě neplacení hrozí majiteli vozidla vysoké sankce, a v případě nehody by musel platit horentní sumy. Na co bychom se měli zaměřit při výběru

  ČÍST DÁL
 • Čtvrtek, 8. Červen 2017 - 23:19[comment_count]

  Renault Mégane na českém trhu startuje na 340 tisících

  Nový Renault Mégane startuje v Česku na částce 339.900 korun za základní atmosférickou šestnáctistovku a výkonem 115 koní. Nabídka je ale hodně široká: Mégane se nabízí v 5 benzínových a 5 naftových variantách motorů. Nový Renault Mégane patří k

  ČÍST DÁL
 • Středa, 7. Červen 2017 - 14:55[comment_count]

  Povinné ručení a asistenční služby, které se opravdu hodí

  Váš automobil by měl být rozhodně zabezpečen. Ať už se jedná o krádež, či nehodu, je důležité obstarat si alespoň povinné ručení. Máme pro Vás přehled pojišťoven, které nabízejí kvalitní služby právě v oblasti povinných ručení a asistenčních služeb.

  ČÍST DÁL