view counter

Drifty

Právě v redakci testujeme elektromobil Peugeot iOn. Protože má prťavý francouz poháněnou zadní nápravu, využili jsme sněhové nadílky a vyrazili ho prověřit do ulic. iOn disponuje výkonem 67 koňských sil a díky absenci váhy spalovacího motoru má opravdu zvláštním rozložením váhy. Přinášíme Vám krátké video z elektro driftingu, berte ho jako ochutnávku z připavovaného testu!

Zdeněk Wertheim mistrem ČR v driftu pro rok 2011

Na posledním letošním závodu Czech Drift Series na automotodromu v Brně se o titul mistra České republiky v automobilovém driftu utkali loňský vícemistr Zdeněk Wertheim s průběžně druhým v pořadí Janem Balážem, který ztrácel na Zdeňka Wertheima po pěti závodech 7 bodů.

To musíte vidět! Řidič kamionu MAN driftuje na závodní dráze. Rozhodně se toho nebojí a předvádí parádní kousky - až někdy máme strach, že půjde přes střechu! Podívejte se na tříminutové video, kde se truck předvádí mezi obyčejnějšími vozy například značky BMW.

FOTOREPORTÁŽ: Big BMW 2011

Big BMW, sraz všech příznivců populární mnichovské značky, se odehrál jako obvykle v polovině srpna. Ani letos ho nezastihlo ideální počasí, přesto se na tradičním místě setkání na letišti v Mnichově Hradišti sjela řada zajímavých kousků z Mnichova. To nejzajímavější si můžete prohlédnout v publikované fotogalerii.

FOTOREPORTÁŽ: Big BMW 2010

Jako každý rok, i letos v srpnu se odehrál sraz všech příznivců populární mnichovské značky: Big BMW. Účast sice poznamenalo nevlídné počasí, i přesto se ale na letišti v Mnichově Hradišti sjela celá plejáda aut s typickou vrtulí na kapotě a ledvinkami mezi světly. Byly zde k vidění jak aktuální modely, tak populární vozy v nejlepších letech, a zahlédnout se dali i veteráni.

FOTOREPORTÁŽ: Mezinárodní mistrovství Dotz Drift Battle 2010

FOTO + VIDEO + VÝSLEDKY: Vysoké teploty, ale hlavně řidičské výkony elitních evropských drifterů přiváděly diváky mezinárodního závodu DOTZ DRIFT BATTLE do varu. Závod se odjel v sobotu 10.7.2010 na okruhu v Sosnové u České Lípy, na stupních vítězů ale nestanul žádný Čech. První místo obsadil Ádám Kerenyi (HU), druhé Timo Štikár (SK) a pro bronz si dojel Norbert Kováčik (SK). Podívejte se na stovku fotek, najdete je pod článkem.

FOTOREPORTÁŽ: mistrovství ČR v driftu Sosnová 19.-20.6.2010

FOTO + VIDEO + VÝSLEDKY: Během víkendu 19.-20. června 2010 proběhlo páté kolo Czech Drift Series MČR. Tentokrát se závodilo na Autodromu Sosnová nedaleko České Lípy a v napínavém finále se proti sobě postavila dvě BMW E30, aby nakonec zvítězil Matyáš Vaněk. Fotoreportáž najdete pod článkem.

FOTOREPORTÁŽ: mistrovství ČR v driftu Mimoň 7.-8.5.2010

FOTO + VIDEO + VÝSLEDKY: O víkendu 7.-8. května 2010 proběhl druhý podnik MČR v driftování Czech Drift Series. Závod se na letišti v Mimoni ovládli bratři Bezouškové: první místo obsadil Ladislav Bezouška, druhý dojel jeho bratr Stanislav. Na třetím místě skončil Zdeněk Wertheim. Fotoreportáž najdete pod článkem.

FOTOREPORTÁŽ: mistrovství automobilů na okruzích + drift 14.-16.5.2010

FOTO + VÝSLEDKY: Během víkendu 14.-16. května 2010 proběhlo na Automotodromu Most mezinárodní mistrovství České republiky divize 4. Přinášíme vám kompletní výsledky a fotoreportáž ze závodu na okruzích i mistrovství ČR v driftu. Fotgrafie naleznete pod článkem.

Drifty do běžného silničního provozu nepatří a už vůbec ne, pokud ho dotyčný neumí zvládnout. Kdybychom byli českou komerční televizí, dali bychom toto video nakonec a příslušnému řidiči udělili palec dolů. Podívejte se na video, které rozhodně nekončí happyendem: Ferrari California na lopatě stavebního bagru.